Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu
::: Ahmet HAMSİCİ

Ahmet HAMSİCİ
Başkan Vekili

01/09/1963 tarihinde  Ankara'da doğmuştur. Başkent  Lisesini tamamladıktan sonra  İstanbul   Üniversitesi  Hukuk Fakültesi'nden 1984  yılında mezun olmuştur.

13/09/1985  yılında Ankara  Adli Yargı  Hâkim Adayı olarak mesleğe  başlayan Hamsici; sırasıyla  Sason, Sulakyurt, 19 Mayıs Hâkimliği,  Adalet Bakanlığı  Personel Genel Müdürlüğü Tetkik Hâkimliği ve  Genel Müdür Yardımcılığı, Müsteşar Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

19/10/2008 tarihinde Danıştay Üyeliğine ve 10/02/2009 tarihinde  Adalet Akademisi Başkanlığına seçilmiştir. Adalet Akademisi Başkanı olarak görev yapmakta iken,  25/10/2010 tarihinde Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyeliği görevine başlamış  olup halen görevine devam etmektedir.

Evli ve iki  çocuk sahibidir.
 
Kodlama ve Tasarım HSYK Bilgi İşlem Bürosu ©2010